logo czesko-polska witryna internetowa

česko-polská internetová stránka

 home | obsah | aktual | kultura | linky |

www.cepol.stosunki.p  -   czesko-polska witryna internetowa * česko-polská internetová stránka  -  www.cepol.tk

Czechy

Kaczyński jest rozsądny

cepol 2.7.2008 Internetowe wydanie gazety MF dnes odnotowało  reakcję czeskiego prezydenta Václava Klausa na wywiad z Lechem Kaczyńskim dla "Dziennika"  -  rzecznik prezydenta, Radim Ochvat, przytaczając słowa swojego przelożonego zauważył, iż Klaus uważa, że poglądy polskiego prezydenta na Traktat Lizbonski są podobne do jego.

"Pogląd prezydenta Kaczyńskiego na Traktat Lizboński uważa za bardzo rozsądny i bliski jego własnemu," powiedział rzecznik czeskiego prezydenta.

Przypomnijmy, iż czeska głowa państwa należy do tych polityków, którzy uważają, że nie nałeży kontynuować procesu ratyfikacyjnego.

Komunikat HRADU

1.7.2008 - Oświadczenie prasowe (link strony prezydenta Republiki Czeskiej z komunikatem)

Oświadczenie rzecznika prezydenta Republiki

Prezydent republiki Václav Klaus dzisiaj starannie przeczytał wywiad z prezydentem Polski  Lechem Kaczyńskim dla polskiej gazety "Dziennik".

Pogląd prezydenta Kaczyńskiego odnośnie Traktatu lizbońskiego uważa za bardzo rozsądny i bliski jego własnemu.

Prezydent Václav Klaus i nadal uważa, że kontynuowanie procesu ratyfikacyjnego Traktatu lizbońskiego jest rzeczą niemożliwą.  

Radim Ochvat

dyrektor Kancelarii prasowej, W Pradze dnia 1. lipca 2008

Proszę zatem, byśmy przed tym Traktatem lizbońskim nie stali w

osłupieniu, jak królik przed kobrą

I jeszcze warto przytoczyś słowa Jana Zahradila, europosła, przewodniczącego klubu poselskiego ODS i czeskiej delegacji narodowej w  EPP-ED, wypowiedziane w 2 programie czeskiej telewizji publicznej w programie informacyjno-publicystycznym Události a komentáře (Wydarzenia i komentarze, ČT 2, 01.07.2008)

...  Jest tu irlandskie NIE, nie ukończona ratyfikacja w Polsce, w Niemczech, zakładam więc, że to zajmię o wiele więcej czasu. Proszę zatem, byśmy przed tym Traktatem lizbońskim nie stali w osłupieniu, jak królik przed kobrą. Unia Europejska może dobrze funkcjonowac i bez niego...

 

 kodowanie ISO-8859-2